Džordžijos technologijų instituto (JAV) mokslininkai rado būdą, kaip sugauti ir surinkti energiją, sklindančią iš radijo bei televizijos transliavimo įrangos, mobiliojo ryšio tinklų bei palydovinių telekomunikacijų sistemų. Šios energijos surinkimas gali maitinimu aprūpinti tokius įrenginius, kaip bevieliai sensoriai, mikroprocesoriai ir ryšio perdavimo prietaisus.
Eksperimentinio projekto vadovas, profesorius Manos Tentzeris, taip kalbėjo apie šią naujovę: „Mus supa galybė elektromagnetinės energijos, tačiau dar niekas nesugebėjo jos priversti dirbti mums patiems. Mūsų grupė naudoja ultra plataus diapazono anteną, kad galėtume efektyviai gaudyti energiją plačiausiame dažnių spektre.“
Mokslininkų naudojamam prietaisui kaip tinkamas energijos šaltinis tinka itin platus įrenginių spektras – nuo FM radijo transliatorių iki radarų. Elektromagnetinių bangų „gaudytojas‘ gali filtruoti eterį gana plačiame dažnių diapazone – nuo 100 MHz iki 15 GHz; surinkta energija saugoma kondensatoriuose arba baterijose.
Eksperimentai, atlikti su televizijos transliacijos bangomis 1 km atstumu nuo šaltinio, parodė, kad naudojami įrenginiai (buvo naudojami temperatūros davikliai) pakankamai veiksmingi. Mokslininkų komanda planuoja, kad surenkama energija gali maitinti įrenginius, naudojančius iki 50 mW energijos. Dabar demonstracijai ruošiamas mikrokontroleris, kuris maitinamas „energija iš eterio“. Tam, kad padidinti eksperimentinio įrenginio galingumą ir universalumą, projekto dalyviai planuoja pasitelkti ir kitus alternatyvios energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės modulius.